Türkçe - Kedistan # Web’de

Kedistan - Türkçe video, röportaj ve yazılar.

Anonymous Shop

One-of-a-Kind Products. Unique designs on trendy gear you simply can’t get anywhere else. Powered by Pros. Spreadshirt prints and ships your order fast and on-demand.

Titi Robin • “Ne yapacağız bundan sonra?”

Birkaç ay önce, salgının, sağlık ve hükümet krizinin ortasında şöyle düşündük: "Ne yapacağız bundan sonra?", başka bir dünyayı beklerken, daha nefes alabilir, kriz sonrası bir dünyayı... Cet (...)

27 Eylül
Nedim Türfent • İsmi var cismi yok: Adalet

"Devletin dini adalettir" dedi Cumhurbaşkanı. Migren gibi, diş ağrısı gibi geldi bu cümle. Dudak uçukladı. Cet article Nedim Türfent • İsmi var cismi yok: Adalet a été publié par (...)

13 Eylül
Gulabi Sapera: Jaipur’un nadide gülü

Dansı ruhunuza akan, sesi yüreğinize ulaşan Gulabi Sapera, Racastan bölgesinde yaşayan çingene Kalbaliya halkından bir sanatçı. Cet article Gulabi Sapera: Jaipur’un nadide gülü a été (...)

6 Eylül
Nedim Türfent’ten bir şiir “Bil ki”

Gazeteci Nedim Türfent işini yaptığı için 1940 gündür hapiste. Mesleki faaliyetleri sebebiyle özgürlüğünden mahrum bırakılan gazeteciler serbest bırakılmalıdır. Gazetecilik suç değildir! (...)

4 Eylül
Sömürgeciliğin soykırım kökeni, din ve devlet #3: Türkiye

Yerli halkları hedef alan ve günümüze dek uzanan sömürgeciliğin ürünü, soykırım ve asimilasyonun en önemli kurbanları hep çocuklar olmuştur. Cet article Sömürgeciliğin soykırım kökeni, (...)

29 Temmuz
Söyleşi • Paris’te homofobik saldırı

24 Temmuz gecesi saat 2:00 sularında, Paris’in en kalabalık ve de işlek meydanlarından olan République'de homofobik saldırı ile karşılaşan H. ile konuştum. Cet article Söyleşi • (...)

27 Temmuz
Sömürgeciliğin soykırım kökeni; din ve devlet #2: Araukanya

Yerli halkları hedef alan ve günümüze dek uzanan sömürgeciliğin ürünü, soykırım ve asimilasyonun en önemli kurbanları hep çocuklar olmuştur. Cet article Sömürgeciliğin soykırım kökeni; (...)

24 Temmuz
Sömürgeciliğin soykırım kökeni; din ve devlet #1: Kanada

Ortaçağ despotizminden beri katolik ve evanjelist misyonerler eliyle yerli halkları hedef alan ve günümüze kadar uzanan sömürgeciliğin asimilasyon ve soykırımların en önemli kurbanları (...)

20 Temmuz
Dukhalar: Modern çağa direnen avcı-toplayıcı bir halk

Antropolog Selcen Küçüküstel’in modern çağa direnen avcı-toplayıcı Dukhalarla geçen hikayesini kendisinden dinleyelim. Cet article Dukhalar: Modern çağa direnen avcı-toplayıcı bir halk (...)

28 Haziran

En popüler makaleler

ProtonMail - Güvenli E-Posta

ProtonMail - Güvenli E-Posta

İletişiminizi ProtonMail ile Güvenli Hale Getirin. Gizlilik temel bir insan hakkıdır. ProtonMail, 2013 yılında CERN’de daha güvenli ve özel bir (...)


Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Sevgili dostlar, meslektaşlar, gazeteciler ve basın üyeleri, Bu mektubu size en eski gazetelerden biri ve Sosyal Demokratların sesi olan Cumhuriyet (...)


RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı (...)


Erdoğan için yeni bir şarkı

Erdoğan için yeni bir şarkı

Türkçe altyazılı versiyonu - Bana biraz vakit ayır, sana bir şarkı daha söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan isimli tonton bıyıklı Osmanlı patronu üzerine. (...)


WikiLeaks

Wikileaks - belgeleri gönderme

WikiLeaks kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyondur.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%

Surfshark
Dijital yaşamınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -81%