Türkçe - Kedistan # Web’de

Kedistan - Türkçe video, röportaj ve yazılar.

Meral Şimşek’e Theodor Kramer sürgün ve direniş edebiyat ödülü

Kürt yazar Meral Şimşek, sürgün yaşayan ve direniş sergileyen yazarlara verilen Theodor Kramer edebiyat ödülünün sahibi oldu. Cet article Meral Şimşek’e Theodor Kramer sürgün ve direniş (...)

17 Mayıs
Bir teneffüs yazısı • Uzaylıları beklerken…

Bu gezegenin ekseni yerinden çıktı. Ben artık uzaylıların gelmesini bekliyorum. Gelsinler, alsınlar götürsünler beni buradan... Cet article Bir teneffüs yazısı • Uzaylıları beklerken… (...)

14 Mayıs
Bir teneffüs yazısı • Uçmak

Uçmak... Yer çekimini yok sayarak, ya da ona inat gökyüzüne doğru yükselmek. Kuşlar, kelebekler gibi kanat çırpmak. Hiç bir çaba sarfetmeden, bir bulut hafifliğiyle gezinmek. Cet (...)

11 Mayıs
Bir teneffüs yazısı • Bebelere balon

"Bebelere baloooon!". Eskiden baloncular böyle bağırırdı. Baloncunun sesini duyunca kim başını kaldırıp da bakmazdı ki? Gökyüzüne yükselen bir renk cümbüşü. Cet article Bir teneffüs (...)

5 Mayıs
Bir teneffüs yazısı • Uyku, baldan tatlı…

Ömrümüzün üçte birini ne yaparak geçiriyoruz bilin bakalım? Uyuyarak! Birçoğumuz bedenimizi ve ruhumuzu seve seve teslim ediyoruz uykuya. Uyku nedir, diye araştırdım, bakın neler (...)

28 Nisan
Bir teneffüs yazısı • Neden?

Neden şöyle, neden böyle? Akla gelmez sorular, üşenmeden aranan cevaplar. Bu kesinlikle gündem dışı teneffüsü sizlerle paylaşmak istedim. Cet article Bir teneffüs yazısı • Neden? a été (...)

25 Nisan
Ercan Aktaş • LGBTİQ+ların Kürdistan’daki konumu |5

Amed'li Kürt ve LGBTİQ+ aktivist Boran ile söyleşi : "Binlerce soruna rağmen, her zaman söyledim yine söyleyeceğim: Örgütlenin lubunyalar!" Cet article Ercan Aktaş • LGBTİQ+ların (...)

21 Nisan
Sadık Çelik • Savaş ekolojik yıkım demektir

Gezegenin göbek kordonu olan ekosistem, insanın savaşa ilişik endüstriyel barbarlığının bir sonucu olarak artık hiç bir konuda yaşam sağaltamayacak hale geldi. Cet article Sadık Çelik • (...)

14 Nisan
Sizden en kalbi duygularımızla nefret ediyoruz!

Sizden en kalbi duygularımızla doyasıya nefret ediyoruz biliyor musunuz? Duyuyor musunuz? Okuyor musunuz? Hissediyor musunuz? Cet article Sizden en kalbi duygularımızla nefret (...)

30 Mart

En popüler makaleler

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele (...)


ProtonMail - Güvenli E-Posta

ProtonMail - Güvenli E-Posta

İletişiminizi ProtonMail ile Güvenli Hale Getirin. Gizlilik temel bir insan hakkıdır. ProtonMail, 2013 yılında CERN’de daha güvenli ve özel bir (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı (...)


Tor - Online mahremiyetinizi korur

Tor - Online mahremiyetinizi korur

İnternetin takibi çok yaygın, aynı zamanda da kolaydır. Küresel bir mecrada, sansür tamamen yeni bir anlam kazanmaktadır. Çoğumuz, bilgiye erişimin (...)


Erdoğan için yeni bir şarkı

Erdoğan için yeni bir şarkı

Türkçe altyazılı versiyonu - Bana biraz vakit ayır, sana bir şarkı daha söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan isimli tonton bıyıklı Osmanlı patronu üzerine. (...)


Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin. Hazırlamış olduğunuz yasa ile Türkiyede bulunan halkların gelişimini engellemeyi (...)


Squad 303 Rusya'ya savaş açtı!

Squad 303 Rusya’ya savaş açtı!

Hacker grupları Rusya’ya savaş açtı! Squad 303 - Akıllı telefonları silaha çevirdik. Rusya’nın Ukrayna saldırıları devam ederken son dakika gelişmeleri (...)


Croix Rouge

Ukrayna'nın yanındayız

Rus hükümetinin Ukrayna'ya saldırısı milyonlarca masum hayatı tehlikeye attı. Ukrayna'nın özgürlüğünü desteklemek ve demokrasiyi savunmak için Ukrayna'nın yanındayız. Ukrayna'yı ve halkını bu zor günlerinde desteklemek istiyorsanız, buradan bağış yapabilirsiniz.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%