Diken - Yaramazlara biraz batar! # Web’de

Diken’i size tanıtırken büyük dedem merhum Sedat Simavi’den bir alıntı yapmak istiyorum. 1916’da, ‘Gazetecilik öldü’ denilen bir devirde bir arkadaşına şöyle demiş: “İnşallah ben bu verimsiz tarlada namuslu olarak gazetecilik yapacağım. Muvaffak olursam ne âlâ, muvaffak olamazsam talihime küseceğim…”

Diken’in misyonu net ve kısa: Ülkemizde gül bahçesine dönüştürülmek istenen medyanın dikeni olup, köklerinden sallanmaya başlayan demokrasimizi, temel özgürlüklerimizi ve laikliği savunmak. Bu misyonu yerine getirirken de gazetecilik mesleğine hak ettiği itibar ve onuru yeniden kazandırmak. Diken bağımsız ve özgür bir gazete.

Anonymous Shop

One-of-a-Kind Products. Unique designs on trendy gear you simply can’t get anywhere else. Powered by Pros. Spreadshirt prints and ships your order fast and on-demand.

Alkolmetreyi POS cihazı sandı, temassız kartla ödeme ceza ödemeye kalktı

Bursa'da alkollü araç kullanırken polise yakalanan sürücü, 4 bin 38 lirayı temassız kartıyla ödemek istedi. The post Alkolmetreyi POS cihazı sandı, temassız kartla ödeme ceza ödemeye (...)

28 Eylül
Kur kıskacında Erasmus krizi: Ensar’a var ama üniversite öğrencisine hibe yok

Üniversite eğitimlerinin bir bölümünü Avrupa'da geçirmek isteyen ve Erasmus programıyla yurt dışına giden öğrenciler yarı yolda bırakıldı. İtalya, İspanya ve Norveç'teki öğrenciler (...)

28 Eylül
Alaattin Aktaş: Dolar üç ay hiç artmasa bile yıllık tahmine ulaşıldı

Bir göstergede ağustos sonu civarında yılın tümüne ilişkin bir tahmin yaptınız. İlk sekiz ay gerçekleşmesi belli olduğuna göre yıllık tahminin tutması için örtülü biçimde son dört ayı da (...)

28 Eylül
Mustafa Yalçıner: Türkiye değil ama kiralar uçuyor

Ve yine biliniyor ki, kapitalist krizin üzerine eklenen pervasız AKP ekonomi politikaları nedeniyle kiralar alıp başını gitmiş durumda. Türkiye değil ama kiralar uçuyor. Türkiye’yi (...)

28 Eylül
Murat Muraoğlu: Parayı görünce çevreci oldu ülke

Otel yapmak için orman yakan biz… Elektrik santrali kurmak için ırmağı kurutan biz… Apartman dikmek için tarlaları, meraları yerleşime açan yine biz… Türkiye 2015'te imzaladığı ancak (...)

28 Eylül
Hasan Öztürk: Geçici süreli ‘varlık vergisi’ öneriyorum

Ne var ki “gelir adaletsiziği” yüzünden, büyüme ve ekonomideki bu canlılık alt gelir grubundaki insanlarımıza yansımıyor. O yüzden bugün 4.5 ay önce yaptığımız öneriyi bir adım daha ileri (...)

28 Eylül
Erdal Sağlam: İktidar, 2022 için faiz indirimi yaptı ama ters tepebilir

Merkez Bankası’nın geçen hafta aldığı sürpriz faiz indirimi kararının yankıları sürüyor. Piyasalarda bu kararın olası bir seçim yılı olacak 2022 yılında büyüme oranlarını yüksek tutup (...)

28 Eylül
Muharrem Sarıkaya: İki ittifakın yükleneceği kesim ittifak dışında kalan kitle

… iki ittifakın bundan böyle yükleneceği kesim ittifak dışında kalan bu kitle… Çünkü öteki partilerin sosyolojik tabanından oy koparabilmenin olanaksızlığı artık görülüyor. Ne CHP’linin (...)

28 Eylül
Taha Akyol: Partizanlık böyle bir şey

Karaman’ın iktidarı destekleme ve muhalefeti “düşman” diye niteleme tutkusuyla bırakın hukukun inceliklerini, insan vicdanının kabul edemeyeceği yanlışlara bile destek veren yazılarının (...)

28 Eylül

En popüler makaleler

Tor - Online mahremiyetinizi korur

Tor - Online mahremiyetinizi korur

İnternetin takibi çok yaygın, aynı zamanda da kolaydır. Küresel bir mecrada, sansür tamamen yeni bir anlam kazanmaktadır. Çoğumuz, bilgiye erişimin (...)


Anonymous ve RedHack'ten bir mesaj

Anonymous ve RedHack’ten bir mesaj

Tum dunyaya selam olsun. Turkiye Hukumeti,bircok olayda Anonymous ve RedHack yonetimdeki durusunuzu degistirmeniz, vatandaslarin ozgurluklerini (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (...)


Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Yolsuzluklara Son! Biz Anonymous. Biz hükümetin peşindeyiz Çünkü onların yolsuzlukları ve halka karşı eylemleri devam ediyor. Siz fakirin fakir, zenginin (...)


Erdoğan için yeni bir şarkı

Erdoğan için yeni bir şarkı

Türkçe altyazılı versiyonu - Bana biraz vakit ayır, sana bir şarkı daha söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan isimli tonton bıyıklı Osmanlı patronu üzerine. (...)


Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Sevgili dostlar, meslektaşlar, gazeteciler ve basın üyeleri, Bu mektubu size en eski gazetelerden biri ve Sosyal Demokratların sesi olan Cumhuriyet (...)


WikiLeaks

Wikileaks - belgeleri gönderme

WikiLeaks kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyondur.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%

Surfshark
Dijital yaşamınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -81%