Diken - Yaramazlara biraz batar! # Web’de

Diken’i size tanıtırken büyük dedem merhum Sedat Simavi’den bir alıntı yapmak istiyorum. 1916’da, ‘Gazetecilik öldü’ denilen bir devirde bir arkadaşına şöyle demiş: “İnşallah ben bu verimsiz tarlada namuslu olarak gazetecilik yapacağım. Muvaffak olursam ne âlâ, muvaffak olamazsam talihime küseceğim…”

Diken’in misyonu net ve kısa: Ülkemizde gül bahçesine dönüştürülmek istenen medyanın dikeni olup, köklerinden sallanmaya başlayan demokrasimizi, temel özgürlüklerimizi ve laikliği savunmak. Bu misyonu yerine getirirken de gazetecilik mesleğine hak ettiği itibar ve onuru yeniden kazandırmak. Diken bağımsız ve özgür bir gazete.

Uluslararası Af Örgütü, Gezi tutuklularını ‘düşünce mahkumu’ ilan etti

Uluslararası Af Örgütü, Gezi davasında hapsedilen yedi kişiyi 'düşünce mahkumu' ilan etti. The post Uluslararası Af Örgütü, Gezi tutuklularını ‘düşünce mahkumu’ ilan etti appeared first (...)

17 Haziran
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Çağlar evinde ölü bulundu

Ankara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar (46) evinde ölü bulundu. The post Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Çağlar evinde ölü bulundu appeared first on (...)

17 Haziran
MHP Diyarbakır il başkanı ‘cinsel istismar’dan tutuklandı

Dün feshedilen MHP Diyarbakır il teşkilatının görevden alınan yöneticilerine 'ihaleye fesat karıştırma' operasyonu düzenlendi. The post MHP Diyarbakır il başkanı ‘cinsel istismar’dan (...)

17 Haziran
Kistik Fibrozis Derneği Başkanı Görgün’e Avrupa Yılın Hasta Savunucusu ödülü

Avrupa Yılın Hasta Savunucusu Ödülü Türkiye’den Kistik Fibrozis Derneği (KİFDER) Başkanı İlknur Görgün’e verildi. The post Kistik Fibrozis Derneği Başkanı Görgün’e Avrupa Yılın Hasta (...)

17 Haziran
Belçika hükümeti, dört gün çalışma ve mesai dışında mesajlara bakmama hakkında anlaştı

Belçika'daki koalisyon hükümetini oluşturan partiler, günlük iş saatlerini artırarak haftada dört gün çalışma ve mesai saatleri dışında mesajlara ve e-postalara bakmama hakkı gibi (...)

17 Haziran
Tekirdağ’da bir erkek, eski eşi ve çocuğunu bıçaklayarak öldürdü

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde eski eşi ve üç yaşındaki çocuğunu bıçaklayarak öldüren erkek tutuklandı. The post Tekirdağ’da bir erkek, eski eşi ve çocuğunu bıçaklayarak öldürdü appeared (...)

17 Haziran
Goldman Sachs: Türkiye’de enflasyon yüzde 80’i görecek, yıl sonunda yüzde 60’a inecek

Goldman Sachs, Türkiye'de enflasyonun baz etkisi desteğiyle yıl sonunda yüzde 60'a düşmeden önce yüzde 80'e yaklaşmasını bekliyor. The post Goldman Sachs: Türkiye’de enflasyon yüzde 80’i (...)

17 Haziran
Kadir Şeker 5 Temmuz’da yeniden hakim karşısına çıkacak

Konya'da sevgilisini dövdüğünü düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle verilen 12 yıl altı ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker'in yeniden yargılanmasına (...)

17 Haziran
İzmir’de bir polis, iki çocuğunu öldürüp intihar etti

İzmir'in Gaziemir ilçesinde bir polis, iki çocuğunu tabancayla öldürdükten sonra intihar etti. The post İzmir’de bir polis, iki çocuğunu öldürüp intihar etti appeared first on (...)

17 Haziran

En popüler makaleler

Redhack WikiLeaks - Berat'ın Kutusu

Redhack WikiLeaks - Berat’ın Kutusu

Bugün, 5 Aralık 2016 Pazartesi, WikiLeaks Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel email adreslerinden, 57.934 adet (...)


Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Sevgili dostlar, meslektaşlar, gazeteciler ve basın üyeleri, Bu mektubu size en eski gazetelerden biri ve Sosyal Demokratların sesi olan Cumhuriyet (...)


Erdoğan için yeni bir şarkı

Erdoğan için yeni bir şarkı

Türkçe altyazılı versiyonu - Bana biraz vakit ayır, sana bir şarkı daha söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan isimli tonton bıyıklı Osmanlı patronu üzerine. (...)


Tor - Online mahremiyetinizi korur

Tor - Online mahremiyetinizi korur

İnternetin takibi çok yaygın, aynı zamanda da kolaydır. Küresel bir mecrada, sansür tamamen yeni bir anlam kazanmaktadır. Çoğumuz, bilgiye erişimin (...)


Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Yolsuzluklara Son! Biz Anonymous. Biz hükümetin peşindeyiz Çünkü onların yolsuzlukları ve halka karşı eylemleri devam ediyor. Siz fakirin fakir, zenginin (...)


Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin. Hazırlamış olduğunuz yasa ile Türkiyede bulunan halkların gelişimini engellemeyi (...)


RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack (...)


ProtonMail - Güvenli E-Posta

ProtonMail - Güvenli E-Posta

İletişiminizi ProtonMail ile Güvenli Hale Getirin. Gizlilik temel bir insan hakkıdır. ProtonMail, 2013 yılında CERN’de daha güvenli ve özel bir (...)


Croix Rouge

Ukrayna'nın yanındayız

Rus hükümetinin Ukrayna'ya saldırısı milyonlarca masum hayatı tehlikeye attı. Ukrayna'nın özgürlüğünü desteklemek ve demokrasiyi savunmak için Ukrayna'nın yanındayız. Ukrayna'yı ve halkını bu zor günlerinde desteklemek istiyorsanız, buradan bağış yapabilirsiniz.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%