Diken - Yaramazlara biraz batar! # Web’de

Diken’i size tanıtırken büyük dedem merhum Sedat Simavi’den bir alıntı yapmak istiyorum. 1916’da, ‘Gazetecilik öldü’ denilen bir devirde bir arkadaşına şöyle demiş: “İnşallah ben bu verimsiz tarlada namuslu olarak gazetecilik yapacağım. Muvaffak olursam ne âlâ, muvaffak olamazsam talihime küseceğim…”

Diken’in misyonu net ve kısa: Ülkemizde gül bahçesine dönüştürülmek istenen medyanın dikeni olup, köklerinden sallanmaya başlayan demokrasimizi, temel özgürlüklerimizi ve laikliği savunmak. Bu misyonu yerine getirirken de gazetecilik mesleğine hak ettiği itibar ve onuru yeniden kazandırmak. Diken bağımsız ve özgür bir gazete.

Anonymous Shop

One-of-a-Kind Products. Unique designs on trendy gear you simply can’t get anywhere else. Powered by Pros. Spreadshirt prints and ships your order fast and on-demand.

Standard Chartered’tan 28 liralık dolar tahmini

Britanya merkezli bankacılık devi Standard Chartered, dolar/TL için 2022 ve 2023 tahminlerini paylaştı. The post Standard Chartered’tan 28 liralık dolar tahmini appeared first on (...)

18 Ocak
Uzmanlar uyarıyor: Salgını ‘saldık’

Covid-19 pandemisine yönelik önlemlerin gevşetilmesi endişelere yol açıyor. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Pandemi Çalışma Grubu’ndan göğüs hastalıkları uzmanı Dr. Levent Akyıldız, “Son (...)

18 Ocak
Bahçeli’den Sezen Aksu’ya: Serçeysen serçeliğini bil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde hedefe konan şarkıcı Sezen Aksu'ya gönderme yaptı. The post Bahçeli’den Sezen Aksu’ya: Serçeysen serçeliğini bil appeared first on (...)

18 Ocak
Son kullanma tarihi geçmiş tonlarca gıda ürünü imha edildi

Şanlıurfa'da belediye ekiplerinin yaptığı denetimler kapsamında, son kullanma tarihi geçmiş yaklaşık 6,5 ton gıda ürünü imha edildi. The post Son kullanma tarihi geçmiş tonlarca gıda (...)

18 Ocak
Koca nüfusun yüzde 8’ine seslendi: Aşıya bekliyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de Covid-19 aşısı yaptırmamış kişilerin oranını açıkladı, "Aşıya bekliyoruz" dedi. The post Koca nüfusun yüzde 8’ine seslendi: Aşıya bekliyoruz appeared (...)

18 Ocak
ABD’li bankanın raporu da Nebati’yle çelişti: TL ve enflasyonda kara tablo

ABD'nin büyük bankalarından Bank of America, hükümetin döviz hesaplarında çözülme sağlamak için çıkardığı kur korumalı mevduatın (KKM) mali olarak sürdürülebilir olmadığını vurguladı. The (...)

18 Ocak
Turkovac için Avrupa İlaç Ajansı’na daha başvuru yapılmamış

Avrupa Birliği'nin aşılarla ilgili denetleyici kurumu Avrupa İlaç Ajansı, Türkiye'nin ürettiği Turkovac aşısıyla ilgili olarak kendilerine henüz bir başvurunun gelmediğini bildirdi. The (...)

18 Ocak
Telefonda duyduğu ‘miyav sesi’nden tanıdı: Sekiz ay önce kaybolan kedisine kavuştu

Britanya'da, sekiz aydır kedisini arayan bir kişi veterinerle telefonda konuşurken duyduğu 'miyav sesi'nden çok sevdiği Barnaby'nin orada olduğunu anladı. Bu sayede, aylardır hasret (...)

18 Ocak
Tonga’daki yanardağ patlaması sonrası görüntüler: İki can kaybı

Tonga'da yanardağ patlaması ve sonrasında oluşan tsunami felaketinde iki kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu. Uydu görüntüleri felaketin boyutunu gösteriyor. The post Tonga’daki (...)

18 Ocak

En popüler makaleler

Erdoğan için yeni bir şarkı

Erdoğan için yeni bir şarkı

Türkçe altyazılı versiyonu - Bana biraz vakit ayır, sana bir şarkı daha söyleyeyim. Recep Tayyip Erdoğan isimli tonton bıyıklı Osmanlı patronu üzerine. (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele (...)


Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin. Hazırlamış olduğunuz yasa ile Türkiyede bulunan halkların gelişimini engellemeyi (...)


Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Sevgili dostlar, meslektaşlar, gazeteciler ve basın üyeleri, Bu mektubu size en eski gazetelerden biri ve Sosyal Demokratların sesi olan Cumhuriyet (...)


RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

RedHack - Dünya devrimci kamuoyuna

Anonymous bileşen, üye taraftar ve dostlarına, cefakar fedakar halkımıza; RedHack Açıklaması. Kısa bir süre önce YAN (@YourAnonNews) hesabından RedHack (...)


FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

FEMEN - İnsan hakları katili Erdoğan

Paris’te Erdoğan’a bir protesto da FEMEN’den: İnsan hakları katili0. Siyasi içerikli üstsüz eylemleriyle ünlü feminist örgüt FEMEN, Fransa Cumhurbaşkanı (...)


WikiLeaks

Wikileaks - belgeleri gönderme

WikiLeaks kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyondur.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%