ANF Turkce - Haberler # Web’de

Fırat Haber Ajansı, (ANF)‎, 2005 yılında yayın hayatına başlayan internet üzerinden yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haber servisi yapan haber ajansıdır. PKK’nın görüşlerine yakınlığıyla bilinir. Ajansın merkez ofisi Amsterdam, Hollanda’dır.

  • Ajansın web sitesi Kürtçenin Kurmanci ve Sorani lehçeleri ile İngilizce, Türkçe, Arapça, Almanca, Rusca, ispanyolca ve Farsça olmak üzere 7 dilde hizmet vermektedir.
’Maxmur halkı Kürdistan halkının sesidir’

Türk devletinin kampa yönelik saldırılarla halkı dağıtmayı amaçladığına dikkat çeken Maxmur Halk Meclisi Eşbaşkanı Yusuf Kara, “Saldırılara boyun eğmeyecek, zaferimizi Önder Apo’nun (...)

22 Haziran
10 yıllık irade ve azmin eylemi: Özgürlük Nöbeti

25 Haziran 2012 günü AK önünde Kürt Halk Önderi için başlatılan “Özgürlük Nöbeti” 10. yılını geride bıraktı. “Özgürlük Nöbeti”nin iki emekçisi Helene Dersim ve Rojda Emekçi yaşadıklarını (...)

22 Haziran
GÜNDEM 23 HAZİRAN 2022

Kürdistan ve dünya gündeminden öne çıkan başlıklar…

22 Haziran
Cihan ve Hüsnü’yü hatırlamak

Cihan Deniz ve Hüsnü Ablay, Kürdistan Özgürlük Mücadelesinde yaşam, öncü kişilik ve pratikleriyle bir sürece damga vurdu. Hayatlarını, halklarının özgürlük mücadelesine, ülkelerinin (...)

22 Haziran
Kurtulan: Tutsaklar işkence altında

Türk cezaevlerindeki uygulamaların hak gasplarını aşarak işkence düzeyinde olduğunu belirten HDP’li Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Fatma Kurtulan, bunun ölüme kadar vardırıldığını (...)

22 Haziran
İşten atılan Getir motokuryeler için açıklama yapıldı

Hukuksuz bir biçimde işten atılan üç motokurye işçisi için Levent’teki Getir Merkez Ofisi önünde açıklama yapan Emeğin Gücü Derneği, motokuryeler işe iade edilene kadar mücadelenin (...)

22 Haziran
AK’de brifing: İmralı kapıları açılsın

İmralı’daki ağır tecridin kaldırılması talebiyle AK’de yapılan oturumda konuşan İzlandalı eski Bakan Jonasson, Türkiye’de kalıcı bir barışın sağlanması için İmralı kapılarının açılmasını (...)

22 Haziran
Amed Emek ve Demokrasi Platformu: Kamera bizim omuzlarımızda

Tutuklanan gazetecilere ilişkin açıklama yapan Amed Emek ve Demokrasi Platformu, “Kamera bugün bizim omuzlarımızda, mikrofon bizim ellerimizde; herkesin gönüllü olarak haber (...)

22 Haziran
Avukatlar gazetecilerin tutukluluğuna itiraz etti

Amed’de tutuklanan 16 gazetecinin avukatları, gazetecilerin tutukluluklarına itiraz etti. Hazırlanan gerekçenin CM ile AİHS mantığı ile bağdaşmadığı, yargılamaların AİJM’in 6’ncı (...)

22 Haziran

En popüler makaleler

Tor - Online mahremiyetinizi korur

Tor - Online mahremiyetinizi korur

İnternetin takibi çok yaygın, aynı zamanda da kolaydır. Küresel bir mecrada, sansür tamamen yeni bir anlam kazanmaktadır. Çoğumuz, bilgiye erişimin (...)


Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Anonymous Türkıye Yolsuzluklara Son!

Yolsuzluklara Son! Biz Anonymous. Biz hükümetin peşindeyiz Çünkü onların yolsuzlukları ve halka karşı eylemleri devam ediyor. Siz fakirin fakir, zenginin (...)


Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Anonymous Türkiye - Sansür suçtur

Biz Anonymous’uz. Orduyuz. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin. Hazırlamış olduğunuz yasa ile Türkiyede bulunan halkların gelişimini engellemeyi (...)


RedHack - Gerçekler gün yüzüne çıktığında

RedHack  -  Gerçekler gün yüzüne çıktığında

Yardımcı bir Anonymous üyesi olarak gönüllü olduğum zaman, keşke RedHack kendilerin belirlediği kurallara göre hareket etseydi. Grubun ana hesabının ele (...)


Anonymous ve RedHack'ten bir mesaj

Anonymous ve RedHack’ten bir mesaj

Tum dunyaya selam olsun. Turkiye Hukumeti,bircok olayda Anonymous ve RedHack yonetimdeki durusunuzu degistirmeniz, vatandaslarin ozgurluklerini (...)


Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

Türcülük karşıtı eylemler için uluslararası hafta

30 Ekim ve 5 Kasım tarihleri arasında, türcülüğe karşı bir hafta süren uluslararası bir çağrı sosyal medya aracılığıyla başlatıldı. Sokak propagandasından (...)


Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Aslı Erdogan derhal serbest bırakılsın

Sevgili dostlar, meslektaşlar, gazeteciler ve basın üyeleri, Bu mektubu size en eski gazetelerden biri ve Sosyal Demokratların sesi olan Cumhuriyet (...)


Redhack WikiLeaks - Berat'ın Kutusu

Redhack WikiLeaks - Berat’ın Kutusu

Bugün, 5 Aralık 2016 Pazartesi, WikiLeaks Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel email adreslerinden, 57.934 adet (...)


Croix Rouge

Ukrayna'nın yanındayız

Rus hükümetinin Ukrayna'ya saldırısı milyonlarca masum hayatı tehlikeye attı. Ukrayna'nın özgürlüğünü desteklemek ve demokrasiyi savunmak için Ukrayna'nın yanındayız. Ukrayna'yı ve halkını bu zor günlerinde desteklemek istiyorsanız, buradan bağış yapabilirsiniz.


/e/ Foundation
eFoundation is a non-profit organization leading the development of Open Source mobile operating systems that respect users’ data privacy.

Tor Browser
Tor Browser
Sansürden kurtulmayı sağlar

NordVPN
Tüm cihazlarınızı koruyun.
2-yıl planı | İndirim -72%